Розташування обладнання та схеми вентиляції (docx)

Розташування обладнання та схеми вентиляції

Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису

Розташування електричного обладнання на електровозах повинне забезпечувати: безпеку та зручність обслуговування; відповідність навантаження на осі встановленим значенням; захист апаратури від влучення вологи, снігу та пилу; можливість охолодження або підігріву електричного обладнання; зручність монтажу та демонтажу обладнання; мінімальну витрату проводів, кабелів, повітропроводів, трубопроводів та опорних конструкцій для установки обладнання; раціональне використання площі і об’єму кузова електровоза для установки обладнання;

Також вас може зацікавити:

Розташування обладнання та схеми вентиляції електровозів (docx)

зручності виконання складальних та електромонтажних робіт; компонування обладнання в блоки або панелі для полегшення його монтажу або демонтажу; необхідні ізоляційні відстані між струмоведучими частинами. Розміщення обладнання в кузові визначені умовами забезпечення вільного доступу для огляду, ремонту, забезпечення заходів безпеки та виробничій санітарії обслуговуючого персоналу.

А також правильного розважування електровоза з рівномірним розподілом його маси як по сторонах, так і по осях. Електровози можуть бути виконаними з центральним розташуванням кабіни управляння (тягові агрегати) та з розташуванням кабін по кінцях кузова.

Вони можуть складатись з однієї, двох або трьох секцій. Вантажні електровози виконують найчастіше двох- або трьохсекційними, пасажирські — односекційними. Планування кузова електровоза з кабінами машиніста, розміщеними по кінцях секцій, визначається не тільки зазначеними умовами, але розташуванням і числом вхідних дверей. А також розташуванням проходів, по яких переходять із одного поста в іншій. У кузові все основне обладнання встановлюють або симетрично відносно поперечної осі електровоза, або несиметрично (рис. 7.1).

Все високовольтне обладнання та частина апаратури кіл управління встановлені в повністю обгороджених високовольтних камерах (ВВК), розташованих у середній частині кузову, а допоміжні машини та інше обладнання — у машинних відділеннях. На електровозах змінного струму виділяють ще й трансформаторне приміщення.

Розташування обладнання у високовольтній камері при збереженні загального компонування основних блоків залежить від схеми силових кіл електровоза. У камері розташована вся високовольтна комутаційна та захисна апаратури, відкриті струмоведучі частини. Іноді такі апаратури частково розмішають ще в окремих шафах, оснащених блокуваннями безпеки.

Підлога трансформаторного приміщення електровозів змінного струму знаходиться нижче пола кузова. У машинних приміщеннях електровоза обладнання розташовують найчастіше по блоковому принципу. В них встановлюють допоміжні машини, устаткування радіостанції, локомотивної сигналізації, основне пневматичне обладнання. Допоміжні машини встановлюють так, щоб можна було перевірити стан колекторів і щіток як при пуску, так і під час роботи, перевірити роботу компресорів, вентиляторів та їх підшипників.

На електровозах змінного струму у машинних приміщеннях розміщають випрямні установки з апаратами захисту та згладжуючі реактори. Освітлення приміщень і високовольтних камер електровозів природне (через вікна в бічних стінках кузова) і штучне (плафони та лампочки). На дахах електровозів монтують струмоприймачі, роз’єднувачі, реактори для придушення радіоперешкод, розрядники, тифони, свистки, шини, що

Рис. 7.1 Схеми планування розташування обладнання на електровозах: а) середнє; б) одностороннє; в) з

центральним проходом; г) одностороннє з допоміжними проходами; д) середнє з допоміжними проходами.
з’єднують устаткування, прохідні ізолятори, головні резервуари, антени радіостанції. А на електровозах змінного струму — ще й головні вимикачі з роз’єднувачами. На дахах моторних вагонів електропоїздів установлюють струмоприймачі, дроселі та конденсатори захисту від радіоперешкод, розрядники, головні запобіжники, опорні ізолятори з кабелями, необхідними для паралельного з’єднання струмоприймачів.

У кабінах машиніста зосереджені всі органи керування, установлені контрольно-вимірювальні прилади. При розташуванні апаратури у кабінах машиніста основну увагу приділяють забезпеченню для локомотивної бригади зручності користування апаратами управління та спостереження за вимірювальними приладами, сигналізацією, контактною мережею, залізничним полотном. Крім того, прагнуть забезпечити вільне пересування машиніста і його помічника по кабіні. Велика увага приділяється інтер’єру кабіни. Для швидкісного електрорухомого складу електровозів важливе значення має герметизація кабіни.

Крісло машиніста виконують регульованим по висоті і по горизонталі, це дозволяє машиністові управляти поїздом сидячи та стоячи. Кут огляду по вертикалі, обумовлений положенням крісла машиніста й висотою нижнього обріза вікна, повинен бути таким, щоб спостереження за залізничним полотном при високих швидкостях руху не стомлювало локомотивну бригаду. Бічні вікна виконують з повним відкриванням, це дає можливість локомотивній бригаді постійно стежити за поїздом. Для обігріву кабіни машиніста використовуються електричні печі, калорифери або систему для кондиціювання повітря.

Також вас може зацікавити:

Електрорухомий склад (електровози, електропоїзди) Електронний підручник (docx)