Охорона праці при ремонті буксових вузлів (docx)

Охорона праці при ремонті буксових вузлів

Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису.

Зміст:

Роботи, що пов’язані з підготовкою підшипників до монтажу на шийці осі, повинні виконуватися в чистому , сухому та ізольованому приміщенні з температурою не нижче 16°С, а в приміщеннях, де виконується підбір підшипників, їх зберігання і комплектація — 18 ± 2℃ з відносною вологістю повітря що не перевищує 60%. Робота з несправними, незаземленими нагрівачами не дозволяється. Корпуси електропечей для нагріву внутрішніх лабіринтних кілець повинні бути заземлені, а самі печі обладнані пристроями, які вимикають струм під час відкривання завантажувальних дверей.

Для попередження виприску гарячого масла з масляної ванни з електропідігрівом, масло перед зливанням необхідно перевіряти на відсутність вологи, а після наповнення пропарити. Корпус ванни заземлюється. Деталі для нагріву опускаються обережно. Вантажопідйомні пристрої необхідно періодично оглядати для вилучення несправностей, щоб уникнути пошкоджень. Забороняється знаходитися під піднятим вантажем і переміщувати вантаж над обладнанням та людьми. Робітники, які здійснюють очищення і миття буксових вузлів, повинні користуватися гумовими фартухами і рукавичками, а при розчиненні каустичної соди — запобіжними окулярами.

Також вас може зацікавити:

Охорона праці при ремонті автозчепного пристрою (docx)

Для нейтралізації лужного розчину при випадковому попаданні його на відкриті частини тіла використо-вують розчин сірчанокислого амонію. Для попередження виникнення пожежі необхідно: підтримувати чистоту в дільниці; утримувати в справному стані вогнегасники і гідранти з шлангом; не палити на робочих місцях; постійно підтримувати в справному стані обладнання; дотримуватися правил пожежної безпеки при опаленні. Мийні машини для миття букс і підшипників повинні бути обладнанні пристроями для очищення, зворотного використання води та очищення стічної води.

У мийних машинах розчин використовується багаторазово за замкнутим циклом упродовж 20-30 днів. Нафтопродукти, які видаляються при відстоюванні розчина, виводяться із бака мийної машини не рідше, ніж один раз за зміну. Для збільшення строку служби мийного розчину застосовується його регенерація за допомогою флотатора, який відділяє від розчину основну масу нафтопродуктів.