Охорона праці при ремонті вентиляційної системи вагона (docx)

Охорона праці при ремонті вентиляційної системи вагона

Завантажити конспект в форматі «docx» ви можете в кінці опису.

Зміст:

Під час виконання робіт з демонтажу і монтажу вентиляційних агрегатів та інших важких вузлів у зоні дії кран-балок або мостових кранів не допускається присутність сторонніх осіб. Якщо роботи виконують під стелею, варто користуватися переносними східцями і перевірити справність запірних пристроїв, що відкриваються, та кришок люків, що не відкриваються. У зоні роботи потрібно забезпечити достатню освітленість, при знятті та встановленні вентиляційних агрегатів та інших вузлів, застосовувати тільки перевірені типові чалочні пристрої.

Інструмент, матеріали, вузли і деталі потрібно розміщувати у визначених місцях, не захаращуючи місце виконання робіт. При роботі на даху вагона інструмент і пристрої зберігати у місцях, що виключають їх падіння. Вимоги до слюсарного інструменту, виконання слюсарних, електрозварювальних та підіймально-транспо-ртувальних робіт, перевірки вантажопідйомних механізмів такі ж, як і при виконанні інших робіт з ремонту. Робочі місця необхідно утримувати в належному санітарному стані, не захаращувати підходи і проходи, великогабаритні вузли переміщувати під керівництвом відповідального працівника.

Також вас може зацікавити:

Охорона праці при ремонті буксових вузлів (docx)

Рухомі частини верстатів, пристроїв повинні мати огородження. В приміщеннях цехів і відділень повинна бути наочність у вигляді плакатів, стендів і таке інше. Легкозаймисті, горючі матеріали, використані обтирочні матеріали повинні зберігатись у спеціально відведених місцях. При необхідності в металевій тарі, або в іншій спосіб що передбачений правилами.

В цехах повинні бути пристрої централізованого енергопостачання, які повинні мати автоматичні захистні пристрої, звукові або світлові сигнальні пристрої. Частини устаткування, які можуть знаходитись під небезпечною напругою, або на яких вона може з’явитись випадково або через аварію. Повинні мати огородження, заземлення (занулення ) і застерігаючі надписи.