Контактори електропоїзда Эр9, Эд9 (docx,pptx)

Контактори електропоїзда Эр9, Эд9

Скачати конспект або презентацію в форматі “docx,pptx” ви можете в кінці опису

Зміст:

Контактори серії МК1, МК2 служать для комутації постійного і змінного струму частотою 50 Гц, контактна система головного ланцюга складається з контактної колодки на якій встановлені нерухомі контактні дужки, дугогасильні котушки і траверси з рухомими камерами. Для зняття дугогасних камер необхідно натиснути пальцями на виступаючі частини затискних колодок і висунути камеру вперед.

При повному зносі контактних колодок в місці контактування повністю нерухомих або рухомих контактів вони підлягають заміні. Регулювання розходжень і провалів проводиться регулювальними пластинами і переміщенням колодки в обмежувачі ходу якоря. Допускається збільшення розходжень і провалу контактних натискань, якщо при цьому забезпечується чітке включення контактора.

Кулачкові контактори електропоїзда

Кулачкові контактори застосовуються для комутації ланцюгів управління.

Кулачкові контактори КЭ-2А

На ізоляторі 2 (рис. 2.1) контактора закріплений кронштейн 3, в який вставлена і зафіксована шплінтом вісь 10, навколо якої обертається важіль 7. Рухомий 15 і нерухомий 16 контакти постійно замкнуті, так як важіль 7 прижатий притискною пружиною 6, встановленою між кронштейном 3 і хвостовиком важеля 7. Рухомий контакт 15 встановлений в важелі 7 на призмах 11 і 12.

Його положення щодо важеля 7 і, отже, зазор між контактами при розмиканні регулюють, змінюючи зусилля притираючої пружини 14 за допомогою гайки 13. Кулачкова шайба контролера діє на важіль 7 через ролик 9, встановлений на осі 8, долаючи зусилля пружини 6, ніж розмикає контакти 15 і 16. В якості ролика використаний кульковий підшипник. Проводи електросхем підключають до контактора через контактну шпильку 5, з’єднану гнучким шунтом 4 з рухомим контактом 15 і вивід 1, який кріпить до ізолятора 2 тримач нерухомого контакту 16.

Кулачковий контактор КЭ-153

Контактор складається з ізолятора 5 (рис. 2.2), важеля 1, нерухомого 9 (контактний болт) і рухомого 8 контактів і двох виводів 11 і 12. Виводи виготовлені з латуні і встановлені на ізоляторах. В вивід 1 вкручено болт 9 з контактною накладкою з срібла

Мал. 2.1- Кулачковый контактор КЭ-153:
1 – вивід; 2 – ізолятор; 3 – кронштейн; 4 – гнучка шина; 5 – контактна шпилька; 6 – притискна пружина; 7 – важіль; 8 – вісь ролика; 9 – ролик; 10 – вісь важеля; 11, 12 – призми; 13 – регулювальна гайка; 14 – притираюча пружина; 15 – рухомий контакт; 16 – нерухомий контакт

Мал. 2.2 – Кулачковий контактор КЭ-2А:
1 – важіль; 2 – вісь ролика; 3 – ролик; 4 – вісь важеля; 5 – ізолятор; 6 – пружна пластина; 7 – гнучкий шунт; 8 – рухомий контакт; 9 – контактний болт; 10 – фіксуюча пружина; 11, 12 – виводи; 13 – вмикаюча пружина

Мал. 2.3 – Реле (МКУ-48) (захисна кришка знята): 1 – пружина кришки; 2 – основа; 3 – котушка електромагніта; 4 – магнітопровід; 5 – якір; 6 -контакт; 7 – повідець

Пружина 10, затиснута між заплечиком виведення і головкою контактного болта, запобігає від мимовільного відвертання болт. Вкручуючи або вивертаючи болт, регулюють зазор між контактами. Вузол рухомого контакту складається з срібного контакту 8, пружної пластини 6 і гнучкого пластинчастого шунта 7. Контакт приклепаний одночасно до шунта і до пластини. Важіль 1 з ізоляційного матеріалу гойдається на осі 4, встановленої в отворі ізолятора 5. Вісь зафіксована в ізоляторі стопорним пружинним кільцем. На важелі встановлений ролик 3 і вузол рухомого контакту.

Також вас може зацікавити:

Розміщення обладнання на електропоїздах ЭР9П, ЭД9Т, ЭД9М (docx,pptx)

Як ролика застосований шарикопідшипник. Форма важеля, пружні пластини і розташування осі обертання обрані так, що при замиканні контактів забезпечується їх провал і прослизання відносно один одного. Включення контактів і їх притискання забезпечується вмикаючою пружиною 13, що діє на хвостовик важеля. У вихідному положенні контакти замкнуті, при дії кулачковою шайби контролера на ролик 3 долається зусилля пружини 13 і відбувається розмикання контактів. Для закріплення контактора на рейках в ізолятор залита металева гайка.

Несправності ремонт та обслуговування

Характерні несправності кулачкових контакторів – обгорання і підвищений знос контактів. У першому випадку несправність викликана недостатнім зусиллям натискання контактів, а в другому – збільшеним. Усунути обидві несправності можна, замінивши контактор або пружину. Провал контактів вимірюють універсальним вимірювальним інструментом або щупом.

У разі невідповідності провалу номінального значення контактор замінюють. Зусилля натискання контактів вимірюють динамометром класу точності не нижче 1,5. Початкове зусилля вимірюють на розімкнутих контактах динамометром, дія якого прикладено в напрямку відтягування контактів в той момент коли контакти починають переміщуватися. Кінцеве зусилля вимірюють при замкнутих контактах також в напрямку відтягування контактів.