Ремонт надресорних балок візків (docx)

Ремонт надресорних балок візків

Завантажити конспект в форматі «docx» ви можете в кінці опису.

Зміст:

При ремонті надресорних балок допускається усувати наступні тріщини:

  • в основі опори ковзуна;
  • від технологічних вікон вздовж балки;
  • на похилих площинах;
  • на опорній поверхні підп’ятника;
  • зварювального шва внутрішнього кільця підп’ятника — виконувати на вимогу інструкції ЦВ-0019.

При глибині підп’ятника більше 29 мм та при нерівномірному зносі опорну поверхню підп’ятника та опорний бурт наплавляють з подальшою механічною обробкою до креслярських розмірів та перевіркою їх шаблонами за умови, що ширина зовнішнього бурта, яка залишилась, — не менше 11 мм, внутрішнього — не менше 7 мм. Похилі площини та направляючі фрикційного клина при зносі стінок більше 3-х мм на сторону — при деповському і більше 2-х мм — при капітальному ремонтах відновлюються наплавленням з подальшою механічною обробкою відповідно до «Инструктивных указаний» № 453 ПКБ ЦВ.

Товщина металу похилої площини, що залишилась, перед наплавленням повинна бути не меншою 7 мм. При зносі похилих площин більше 7 мм на сторону допускається вирізування і постановка на зварювання пластин-вставок згідно з «Технологической инструкцией на ремонт сваркой надрессорной балки тележки модели 18-100», № 542 ПКБ ЦВ. Дозволяється ремонтувати похилі площини приварюванням накладок після механічної обробки при товщині металу похилої площини не менше 7 мм за технологією, що дозволена ЦВ. Зношені або зруйновані ковзуни ремонтують постановкою верхньої частини ковзуна на зварювання.

Тріщини на повзунах ремонтують зварюванням відповідно до «Инструктивных указаний на ремонт сваркой надрессорной балки тележки модели 18-100» № 453 ПКБ ЦВ. Дозволено наплавляти розроблені отвори в кронштейні державки «мертвої точки». Дозволяється проводити ремонт отворів підп’ятника і п’ятника наплавленням з подальшою механічною обробкою або шляхом постановки втулок з обварюванням по периметру, а ремонт упорних поверхонь п’ятника проводиться за технологією, дозволеною ЦВ Укрзалізниці.

Шкворні, що мають місцеві зноси по діаметру більше 3 мм, відновлюють наплавленням з подальшою механічною обробкою до креслярських розмірів. Вагони всіх типів повинні мати шворні довжиною, встановленою конструкторською документацією. Знос площини тертя змінного ковпака ковзуна візка більше 3 мм усувають наплавленням. Постановка накладки з обварюванням по периметру забороняється. Ковпачок ковзуна надресорної балки повинен мати граничні розміри:

  • висота вузьких сторін — не менше 70 мм;
  • висота бокових сторін — не менша 76 мм.

Закріплюється ковпак ковзуна наскрізним болтом діаметром 12 мм з гайкою, шайбою та шплінтом. Ремонту підлягають надресорні балки, в яких термін експлуатації не перевищує 28 років. Рівномірний знос опорної поверхні підп’ятника без ремонту допускається не більше 3 мм — при деповському і не більше 2 мм — при капітальному ремонтах. Нерівномірний знос опорних поверхонь п’ятника і підп’ятника не допускається. Такі п’ятники і підп’ятники ремонтують наплавленням з подальшою механічною обробкою в межах креслярських розмірів.

Також вас може зацікавити:

Ремонт візків вантажних вагонів (docx)

При підкочуванні під вагон на підп’ятник надресорної балки візка накладається графітове мастило УссА ГОСТ 3333-80 або солідол ГОСТ 1033-79. З додаванням 10% графіту мастильного ГОСТ 8295-73 або відпрацьоване мастило ЛЗ— ЦНИИ. За умови рівномірного зносу робочих опорних поверхонь не більше 5 мм при деповському ремонті повинна бути встановлена полімерна прокладка сильно змащена з обох сторін мастилом. Огляд та ремонт надресорної балки виконують після миття та старанного очищення. При огляді надресорної балки визначають цілісність верхніх, нижніх та вертикальних поясів і колонок опорної частини підп’ятникового місця, несправність приливів для ковпака та знос тертьових поверхонь.

Поперечні тріщини у внутрішній колонці, що розташовані не нижче 250 мм від зони внутрішньої поверхні нижнього поясу надресорної балки і незалежно від їхньої довжини, ремонту не підлягають. Внутрішню поверхню балки оглядають крізь технологічні вікна верхнього та нижнього поясів з підсвічуванням. Дозволяється при планових видах ремонту заварювати тріщини надресорних балок відповідно до вимог «Інструкції по зварюванню та наплавленню при ремонті вантажних вагонів і контейнерів» ЦВ-0019. Тріщини повинні бути загальною довжиною не більше 250 мм і не повинні виходити на упорний бурт підп’ятника.

Розміри ковзуна після ремонту повинні бути: висота — 76 мм (відносно опорної площини підп’ятника), ширина — 102 мм, довжина — 227 мм. Висота опори ковзуна відносно площини спирання балки на ресорнийй комплект повинна бути 315 мм. Для регулювання зазорів між ковзунами під ковпак ковзуна встановлюють рівні стальні регулювальні прокладки розміром 90×215 мм, товщиною 1,5-5 мм. Допускається встановлення не більше чотирьох регулювальних прокладок сумарною товщиною не більшою 20 мм.