Охорона праці при ремонті колісних пар (docx)

Охорона праці при ремонті колісних пар

Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису.

Зміст:

Транспортування колісних пар виробничою дільницею, а також розвантаження та навантаження на платформи потрібно здійснювати справними приладами. Працівники, які здійснюють ці роботи, повинні вміти користуватись стропами, канатами, ланцюгами, траверсами, кліщами та мати посвідчення на право виконувати стропильні роботи. Чалочні пристосування необхідно оглядати щоденно, а в встановлений термін їх повинні перевіряти і випробувати працівники, що відповідають за справність пристосування. Забороняється знаходитись під колісними парами, які піднімають, та переміщувати їх поміж людьми та обладнанням.

Перекочувати колісні пари по рейковій колії дозволяється поштовхами від себе. Працівники, які виконують миття колісних пар, повинні користуватись фартухами і рукавицями, а при розчиненні каустичної соди — запобіжними окулярами. Для нейтралізації лугу, у разі раптового його попадання на відкриті ділянки тіла використовують розчин сірчанокислого амонію. Перед початком роботи мийної машини вмикають вентиляцію. При встановленні колісних пар та їх елементів на металорізні верстати не потрібно звільняти вантажопідйомний пристрій до повного закріплення виробу, що оброблений на верстаті.

Необхідно слідкувати за тим, щоб всі частини верстата, що обертаються, були закриті огородженнями. Розпочинати роботу на верстаті дозволяється тільки за його справності, а також при закріпленні деталі, яка обробляється, і ріжучого інструмента. Робочий одяг повинен бути такий, щоб рухомі частини верстата не могли його захопити. Під ногами повинні бути справні дерев’яні решітки. Для запобігання порізів рук під час прибирання стружки потрібно користуватись крючками, а руки захищати брезентовими рукавицями. Магніти та ультразвукові дефектоскопи повинні мати надійне захисне заземлення.

Також вас може зацікавити:

Охорона праці при ремонті електричної апаратури (docx)

Для цього їх приєднують до кола живлення трижильним дротом з заземленою жилою. Не допускається робота з дефектоскопами, в яких розбиті корпуси чи пошкоджена ізоляція котушок і з’єднувальних дротів. Забороняється використовувати в дефектоскопах прилади для зменшення напруги реостата та автотрансформатора. Дефектоскопісти повинні застосовувати гумові діелектричні рукавиці, калоші, ковдри, інструмент що має ізольовані держаки. У колісній дільниці є первинні засоби пожежегасіння: вогнегасник ОХВП-ІО — 1 шт. і ящик з піском — 1 шт. Дільниця обладнана пожежною сигналізацією відповідно до діючих норм і правил будівельного проектування з розрахунку на 100 м2.

Для попередження виникнення пожежі необхідно:

  • підтримувати чистоту в дільниці й не допускати його захаращування обтирочними матеріалами;
  • утримувати у справному стані вогнегасники, ящики з піском, гідранти зі шлангами та електрообладнання;
  • не допускати паління в місцях, які не передбачені для цього;
  • дотримуватись правил пожежної безпеки при опаленні.

Дільниця з ремонту колісних пар повинна мати загальну індивідуальну вентиляцію з витяжками на позиціях миття, зварювання колісоторних верстатів та фарбування. Система каналізації в колісній дільниці передбачає пристрої ізольованих каналізаційних відводів, виконаних з керамічних труб, з виходом їх у відстійник, що має фільтри і прилади для нейтралізації шкідливих домішок та уловлювання мастил. Система очищення стічної води дозволяє повторно використовувати очищену воду для миття колісних пар.