Охорона праці при ремонті електричної апаратури
Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису.
Зміст:
Усі роботи, пов’язані з ремонтом електричної апаратури, повинні виконуватись при дотриманні затверджених Правил з техніки безпеки і виробничої санітарії. Робоче місце комплексної бригади і окремих робітників має знаходитись у повній відповідності й не бути захаращеним. Верстаки шириною не менше 0,75 м повинні бути стійкими і надійно закріпленими до підлоги. Лещата на верстаках необхідно встановлювати міцно з розрахунку правильного положення слюсаря при роботі й на відстані не менше одного метру один від одного.
Щоб запобігти травмам осколками, місце рубання металу обов’язково огороджують, а на верстаках встановлюють запобіжні сітки з чарунками діаметром не більше 5 мм, або щити висотою не менше 1 м. Роботи з ремонту апаратів можна виконувати тільки справним інструментом. Молотки повинні мати злегка випуклу поверхню бойка без задирок, руківки овального перерізу з твердого і пружного дерева (кизил, бук тощо), без сучків і тріщин, злегка конічної форми з розширенням до вільного кінця. Довжина руківки має відповідати роботі, яка виконується молотком, а посадка молотка на бруківку має бути міцною, надійною і з обов’язковим розклинюванням.
Для роботи використовують зубила, борідки, обтискачі і керни рівні, не збиті, не перекошені та без задирок. Застосовують зубила і керни довжиною не менше 150 мм. Напилки, викрутки і шабери повинні мати справні руківки без тріщин і збитих місць. На руківках напилків необхідно встановлювати металеві кільця. Гайкові ключі за розміром і формою зіва слід підбирати у відповідності з формою і розмірами гайок. Щелепи зіва ключа мають бути паралельними. Ставити прокладки між щелепою і гайкою категорично заборонено.
Також вас може зацікавити:
Охорона праці при ремонті електричних машин (docx)
Гумові рукавиці, діелектричні боти і калоші, гумові килимки повинні бути в справному стані. Особа, яка обслуговує пробивний агрегат, повинна мати на руках діелектричні рукавиці, на ногах діелектричні боти, а під ногами гумовий килимок. Категорично забороняється знаходитися в межах місць випробування апаратів на електричну міцність стороннім особам, а також брати участь у випробуваннях людям, яким не виповнилося 18 років.
Забороняється виконувати випробування однією особою. Забороняється закорочувати блокування і блок-контакти безпеки, а також складати електричні ланцюги або перемикання окремих провідників за наявності напруги на пробивному трансформаторі. Напругу до електродвигуна привода можна підводити тільки після надійного з’єднання проводів з контактними затискачами. Ізоляційні стержні контакторів для випробування на пробій встановлюють в спеціальні пристосування, коробки або металеві кожухи.