Охорона праці при ремонті лужних акумуляторних батарей (docx)

Охорона праці при ремонті лужних акумуляторних батарей

Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису.

Зміст:

Під час роботи з лужною акумуляторною батареєю для запобігання замикання акумуляторів користуються інструментом з ізольованими руківками і торцевим ключем що має ізольований стрижень. Під час огляду не можна класти на акумулятори металевий і робочий інструмент та користуватися відкритим полум’ям. При експлуатації нікелькадмієвих акумуляторів слід пам’ятати, що їх позитивний полюс електрично замкнений з корпусом акумулятора. Луги (їдкий натрій, їдкий калій), як у твердому вигляді, так і у вигляді концентрованих розчинів, мають дуже сильні їдкі властивості, що викликають опіки шкіри.

Тому при попаданні на шкіру або одяг луг необхідно швидко видалити, а пошкоджене місце промити 10% – им розчином борної кислоти. При попаданні лугу в очі, їх необхідно промити струменем води, а потім 2% – им розчином борної кислоти, після чого обов’язково звернутися до лікаря, пам’ятаючи, що при попаданні лугу в очі можливі тяжкі наслідки – сліпота. Тому в приміщенні, де готують електроліт, завжди повинні бути готові 10% – ві і 2% – ві розчини борної кислоти. Роботу з лугами виконують в гумових рукавицях, захисних окулярах і гумовому фартуху.

Також вас може зацікавити:

Охорона праці при ремонті колісних пар (docx)

Луг беруть тільки щипцями або сталевою ложкою. До роботи з приготування і регенерації електролітів допускаються особи, які пройшли спеціальне навчання і обізнані з безпечними методами роботи. Перевезення сулій з концентрованим електролітом зі складу на дільницю і безпосередньо на дільниці здійснюють на спеціальних візках. За відсутності сулій з концентрованим електролітом переносять два робітники носилками з бортами. Всі інструменти та індивідуальні засоби захисту, які застосовувалися під час роботи, промивають водою.

Використану для промивання інструменту і акумуляторів воду виливати в загальну каналізаційну систему, відкриті водоймища або річки категорично заборонено. Батареї що підлягають зарядці, розміщують у шафах з місцевим відсмоктуванням і дверцятами з блокуванням, що вимикають зарядну установку при їх відкриванні. При вимиканні витяжної вентиляції процес зарядки повинен автоматично зупинитися. Категорично забороняється підключати акумуляторну батарею при включеній зарядній установці. Випрямна зарядна установка повинна мати пристрій для контролю опору ізоляції і бути підключеною до мережі через розподільний трансформатор.