Охорона праці при ремонті електричних машин (docx)

Охорона праці при ремонті електричних машин

Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису.

Зміст:

Значна кількість операцій при розбиранні і складанні електричних машин великої потужності пов’язана з використанням кран – балок, талей і інших підйомних засобів. Зачолювати електричні машини або їх окремі елементи дозволяється тільки спеціально – навченим фахівцям, які мають відповідне посвідчення. Перед тим як використовувати кран – балку або таль, необхідно переконатися, що троси і чалочні пристрої справлені. У підкрановому полі не повинні знаходитися сторонні люди.

Електроустаткування відділення для просочування не повинно бути вибухобезпечним, електропроводка – прихованою, вимикачі – винесені на зовні. Фарбування і сушіння пофарбованих деталей і машин необхідно виконувати в спеціальних камерах які обладнані припливно – витяжною вентиляцією. При перевірці стану ізоляції котушок статорів і роторів, а також після ремонту заміряють опір ізоляції мегомметром напругою 500 В. крім того, слід пам’ятати, що котушки будь – яких обмоток мають електричну ємність, внаслідок чого вони певний час зберігають одержаний електричний заряд.

Також вас може зацікавити:

Охорона праці при ремонті деталей ресорного підвішування, гідравлічних гасників коливань (docx)

Робітники, які проводять випробування, повинні мати посвідчення на право виконувати роботи на установках високої напруги. Його виконують дві особи – інженер або технік, і електромонтер 5-ї кваліфікаційної групи. Перед початком роботи ретельно перевіряють надійність заземлення всієї установки. На стенді мають бути захисні засоби: діелектричні боти і рукавиці, килимки, штанги, випробувальні обценьки. У відповідальних місцях мають бути вивішені плакати: « Не вмикати! Працюють люди » та «Висока напруга – небезпечно для життя».