Вихідний контроль візків при випуску з ремонту (docx)

Вихідний контроль візків при випуску з ремонту

Завантажити конспект в форматі «docx» ви можете в кінці опису.

Зміст:

Вихідний контроль відремонтованих візків виконують після закінчення ремонту і після підкочування їх під вагон або на позиції ремонту візків.
Перевірити:

  • завищення клинів відносно опорної поверхні надресорної балки, яке допускається при деповському ремонті не більше 3 мм хоча б в одного клина, а заниження — не більше 8 мм. При капітальному ремонті заниження допускається в межах 4-8 мм. Клин має прилягати до надресорної балки по всій похилій поверхні;
  • прилягання краю реборди надресорної балки до упорного ребра клина.

При цьому щільне прилягання допускається тільки до одного із двох суміжних клинів на кожній стороні візка. Для заміру положення клина візка ЦНИИ-ХЗ, без викочування його з-під вагона, під тарою вагона застосовується пристрій (рис. 11). Для виміру рівня положення клина, відносно надресорної балки, пристрій установочною рамкою підводять під низ надресорної балки візка до зіткнення упорів з балкою. Одночасно нижній кінець покажчика підводять під нижню площину клина. Відхилення вертикальної стрілки покажчика вліво


Рис. 11. Пристрій для виміру розташування клина візка ЦНИИ-ХЗ під тарою вагона

або вправо показує на шкалі величину завищення або заниження клина відносно надресорної балки в міліметрах. Бокова рама має щільно опиратися на корпуси букс. Допускаються місцеві зазори не більші 1 мм. Бокові рами візка повинні мати однакову чи з різницею не більше 2 мм базу, яка визначається при складанні і фіксується в журналі за участю осіб, що проводили складання. Сумарний зазор між направляючими бокової рами візка і корпусом однієї букси має бути:

  • при деповському ремонті — вздовж візка від 6 мм до 15 мм, а поперек — від 5 мм до 13мм;
  • при капітальному ремонті — вздовж візка від 6 мм до 13 мм, а поперек — від 5 мм до 11 мм.

Зазор між ковзунами візка і рами вагона в сумі з обох сторін кожного кінця вагона повинен бути не менше б мм і не більше 16 мм для всіх типів чотиривісних вагонів, крім хоперів і думпкарів, зазор у яких повинен бути в межах 6-12 мм. Відсутність зазорів між ковзунами, розташованими по діагоналі вагона, не допускається.
Величина сумарного зазору по діагоналі повинна бути не менше б мм. Перевіряють наявність кодів належності державі-власнику на литих деталях візка та на рамі вагона.

Також вас може зацікавити:

Ремонт візків вантажних вагонів (docx)

При випуску усіх вантажних вагонів з планових видів ремонту відремонтовані візки повинні бути укомплектовані надресорними балками та боковими рамами, які забезпечують експлуатацію вагона до наступного планового ремонту або його виключення із інвентарю по терміну служби, з забезпеченням в цей період експлуатації вагона строк служби бокових рам і надресорних балок 30 років включно.

Перед підкочуванням візків під вагон перевіряють, щоб вертикальні важелі при натягуванні вільного кінця мали нахил 5°-10° від вертикалі в сторону надресорної балки, а відстань від центру шворневого отвору балки до отвору натягнутого вертикального важеля в межах 350-400 мм. Забороняється підкочувати колісні пари під візки з різницею діаметрів по колу кочення:

  • у одного двовісного візка більше 20 мм;
  • у двох двовісних візків більше 40 мм.

Різниця по висоті від головок рейок до п’ятників двовісних візків допускається не більше 12 мм.