Ремонт кузовів критих вагонів
Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису.
Зміст:
До основних несправностей кузовів вагонів належать: пошкодження дощок підлоги, дерев’яної обшивки, дверей, стельових і бокових люків, згин дверних рейок, та пошкодження опалубки даху. Дошки підлоги повинні бути настелені щільно без наскрізних зазорів. При деповському ремонті, якщо дошки підлоги справні та їх не потрібно перебирати, дозволяється залишати всередині й зовні вагонів нескрізні зазори шириною не більше 5 мм. Якщо підлогу збирають повторно, такий зазор допускається не більше 3 мм.
При капітальному ремонті підлогу перебирають повністю, місцеві нескрізні зазори в сполученні дощок допускаються не більше 2 мм. Непридатні дошки підлоги заміняють справними товщиною не менше 48 мм (товщина нових дощок 55+1 мм) і шириною не менше 120 мм, пофарбованими з торців і по краям. Дозволяється стикувати дошки в шаховому порядку, але не в дверному прорізі. Стики розташовують на полицях швелерів, кінці дощок кріплять до полиць за допомогою болтів з планками. Замість настилу з дощок дозволяється укладати на підлогу склеєні щити шириною 1000±10 мм з вибіркою чверті товщини по повздовжнім краям.
При капітальному ремонті карти покрівлі, уражені корозією на глибину більше 1/3 товщини на площі не більше 0,6 м2, ремонтують постановкою підсилюючих накладок. При великій площі пошкодження такі карти замінюють. Накладки на покрівлю й нові карти приварюють зварювальними напівавтоматами легованим дротом СВ-08Г2С діаметром 1-1,2 мм в середовищі вуглекислого газу. Щільність швів перевіряють рідким розчином фарби з бензином.
Несправності в опалубці даху, виготовленої з деревиноволокнистих плит, при деповському ремонті усувають шляхом вирізання пошкоджених ділянок і постановки ретельно пригнаної по місцю, прогрунтованої та прикріпленої до дерев’яних брусків вставки. Таких вставок допускається не більше трьох, якщо на вагоні встановлена нерозрізна панель, на панелях довжиною до 1000 мм — одна вставка, більше 1000 мм — дві. Несправні армовані планки, дуги, фрамуги, дерев’яні бруски замінюють новими.
Також вас може зацікавити:
Ремонт каркасів, зовнішньої металевої обшивки, покрівлі та підлоги (docx)
При капітальному ремонті несправні листи опалубки замінюють. Двері при планових видах ремонту знімають з вагона. Згини обв’язки дверей, дверних прорізів, парасолів, порогів виправляють. Непаралельність бокових, верхньої, нижньої обв’язок дверей та різниця величин діагоналей допускається не більше 7 мм. Дверні армовочні планки, погнуті державки роликів, запори, запобіжні пристосування при деповському ремонті виправляють на місці, а при капітальному — знімають і відправляють для ремонту на спеціалізовані ділянки.
Запірні механізми дверей і кришки розвантажувального люка та ролики з підшипниками кочення розбирають й оглядають, несправні деталі ремонтують або замінюють новими, тертьові поверхні змащують. Кришки люків зі згинами і вм’ятинами виправляють. Краї закритої кришки люка повинні перекривати рамку люка не менше, 15 мм. Тріщини 1,2 (рис. 12) в листі обшивки і в обв’язці дверей та пробоїни 3 ремонтують заварюванням з постановкою підсилюючих накладок.
При деповському й поточному ремонті допускаються тріщини довжиною до 100 мм ремонтувати заварюванням без постановки підсилюючих накладок. Загальна кількість підсилюючих накладок на двері критого вагона повинна складати не більше чотирьох. Дозволяється виконувати часткову заміну обшивки двері гофрованим або плоским листом по всій її висоті. Пошкоджена внутрішня обшивка дверей повинна бути замінена. Двері після ремонту повинні закриватись і відкриватись без заклинювань, зусиллям однієї людини.
Рисунок 12 – Двері критого вагона
Також вас може зацікавити:
Ремонт рам і кузовів вагонів (docx)