Охорона праці при ремонті автозчепного пристрою (docx)

Охорона праці при ремонті автозчепного пристрою

Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису.

Зміст:

Для огляду та демонтажу автозчепу, для подальшого ремонту локомотив повинен бути знеструмлений, і знаходитися на спеціально відведеній колії без контактного дроту. Перед тим як приступити до огляду та демонтажу працівник повинен обов’язково переконатися у справності інструменту. Забороняється використовувати труби для подовження ключів, інструмент з пошкодженими ручками та без них. Об’єкти ремонту повинні бути надійно закріплені. Перед демонтажем автозчепу потрібно перевірити цех та робоче місце.

На робочому місці кожен працівник повинен працювати справним інструментом, перевіреним, при необхідності з відмітками про перевірки. Під час демонтажу потрібно впевнитись що всі з’єднання відкручені та надійно закріпити троси кран-балки, обов’язково покликати ще одного працівника який контролюватиме відсутність робітників під час демонтажу вузла. Під час транспортування в ремонтних цехах забороняється стрибати через оглядові канави.

Під час руху необхідно слідкувати за транспортними засобами (мостовими кранами, електрокарами і.т.д.). Робочі місця необхідно утримувати в належному санітарному стані, не захаращувати підходи і проходи, великогабаритні вузли переміщувати під керівництвом відповідального працівника. Рухомі частини верстатів, пристроїв повинні мати огородження. В приміщеннях цехів і відділень повинна бути наочність у вигляді плакатів, стендів і таке інше. При ремонті автозчепного пристрою потрібно дотримуватися наступних правил пожежної та електро безпеки.

Всі цехи і дільниці повинні мати засоби гасіння вогню (вогнегасники пінні і вуглецеві по нормах, пожежні гідранти в цеху або поблизу, пожежні щити з набором протипожежного інвентаря, ємності з піском), спеціально налаштованих місць для паління (частіше за все в безпосередній близькості від пожежних щитів). Місця з надмірним виділенням тепла (електрозварювання, газозварювання, кузнечні роботи), повинні мати огородження і витяжну примусову вентиляцію.

Також вас може зацікавити:

Охорона праці під час ремонту двигунів внутрішнього згорання (ДВЗ) (docx)

Легкозаймисті, горючі матеріали, використані обтирочні матеріали повинні зберігатись у спеціально відведених місцях, при необхідності в металевій тарі, або в іншій спосіб який передбачений правилами. В цехах повинні бути пристрої централізованого енергопостачання, які повинні мати автоматичні захистні пристрої, звукові або світлові сигнальні пристрої.

Частини устаткування, які можуть знаходитись під небезпечною напругою, або на яких вона може з’явитись випадково або через аварію, повинні мати огородження, заземлення (занулення ) і застерігаючі надписи. Інструменти з ізольованими ручками повинні мати штампи перевірок. Під час проведення післяремонтних випробувань потрібно дотримуватися всіх необхідних правил для особистої та колективної безпеки. Під час монтажу автозчепного пристрою на локомотив потрібно дотримуватися тих самих правил і вимог що й при демонтажу.