Охорона праці під час ремонту двигунів внутрішнього згорання (ДВЗ) (docx)

Охорона праці під час ремонту двигунів внутрішнього згорання (ДВЗ)

Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису.

Зміст:

Успішність боротьби з травмами пошкодженнями різного типу під час ремонту ДВЗ залежить переважно від знання правил техніки безпеки та їх чіткого дотримання. При цьому рівень техніки безпеки підвищується в залежності від застосування спеціального пристосування та інструментів: зйомників, розбірних стендів, гідравлічних і пневматичних пресів тощо. Для кожного типу ДВЗ є свої пристосування, які полегшують працю робітника і зводять до мінімуму роботу за допомогою ручного інструменту, а значить, і ймовірність травм.

Працюючий зобов’язаний уміти користуватися спеціальними пристосуваннями, але в тих випадках, коли без найпростіших ручних інструментів не обійтися, слід дотримуватися загальних правил і прийомів техніки безпеки, які прийняті в слюсарному виробництві.

Особа, яка керує ремонтом, несе відповідальність за інструктаж безпосередніх виконавців робіт і бригадирів, за технічну підготовку робіт і забезпечення робітників справним інструментом, пристроями, запобіжними і захисними засобами та здійснює належний контроль за дотриманням правил безпеки. Особи, які беруть участь в ремонті, несуть відповідальність за дотримання правил безпеки в межах правил і обов’язків щодо займаної посади.

Протипожежні пристрої та інвентар на період ремонту, завжди мають бути справні, вентиляція увімкнена особливо при ремонті карбюраторних ДВЗ. У холодну пору року приміщення повинно опалюватися, освітлення на робочому місці має бути рівномірним. Користуватися відкритим полум’ям, переносними електролампами напругою більше 12 В забороняється. При випробуванні деталей гідравлічним або повітряним тиском не можна перевищувати значень випробувального тиску.

Також вас може зацікавити:

Охорона праці під час ремонту й фарбування рам і кузовів вагонів (docx)

Роботи, пов’язані з підніманням і переміщенням важких деталей, повинні виконуватися підйомними механізмами і пристосуваннями. Забороняється піднімати колінчасті вали, зав’язані тільки одним кінцем тросу, застосовувати одинарні троси, накладати їх на гак підйомного механізму без петлі. Здійснювати будь-які роботи з деталями, що знаходяться в припіднятому стані. Проходити або стояти під ними, залишати в такому стані без підмостки не більше 5 хв деталі масою понад 250 кг.

Переносний електричний інструмент застосовують тільки за умови його повної справності і надійного заземлення. Що забезпечується за допомогою спеціальних розеток, у яких розташування контактів має бути таким, щоб увімкнення контакту «земля» штепсельної вилки на фазовий контакт було неможливим.
На обладнанні, введеному в ремонт, вентилях трубопроводів, що знаходяться в ремонті, потрібно вивішувати плакати з написом «Ремонт». А вентилі трубопроводів, які ведуть до діючого обладнання, обв’язувати ланцюгом і замикати на замок або пломбувати. Всі відкриті колодязі, канали, люки мають бути надійно огороджені, а виходи, проходи, трапи — вільні.

Коли при ремонті двигун треба демонтувати і доставити в дільницю, то для транспортування його встановлюють на спеціальні «козли» з обов’язковим закріпленням до них лап. Щоб виключити можливість переміщення двигуна. Категорично забороняється розміщувати поблизу двигуна, резервуарів або баків з паливно-мастильними матеріалами балонів з киснем. При найменшому витіканні кисню станеться вибух рідкого палива або масла, навіть за відсутності відкритого полум’я.