Механічне обладнання електровоза, електропоїзда (docx)

Механічне обладнання електровоза, електропоїзда

Завантажити конспект в форматі «docx» ви можете в кінці опису.

Зміст:

До механічного обладнання електрорухомого складу відносяться такі елементи конструкції: екіпажна частина, кузови рухомого складу, автозчепні пристрої. Екіпажна частина забезпечує рух по рейкових коліях, передачу основних тягових та гальмівних зусиль, розподіл ваги рухомого складу на колію, сприйняття конструктивних нерівностей та дозволених дефектів колії, їх часткове гасіння та передачу на кузовне обладнання.

Екіпажна частина складається з візкових рам, колісних пар, буксових вузлів, ресорного підвішування, тягових електродвигунів, системи важільної гальмівної передачі та елементів передачі тягових та гальмівних зусиль від тягових електродвигунів до колісних пар.

Кузов електровоза призначений для розміщення електричного та пневматичного обладнання, допоміжних електричних машин. А також для передачі горизонтальних тягових зусиль від візка до складу. В кабінах машиніста знаходяться пульти управління локомотивом. Основну частину кузовів вагонів електропоїздів використовують під салони, в які пасажири проходять через тамбури. Кузовне обладнання в електропоїздах розташовується в тамбурах, а основна частина обладнання під вагонами та на даху.

Головні вагони електропоїздів мають кабіни управління. На рами кузовів опирається або підвішується обладнання рухомого складу, а також приварено каркаси, на які кріпиться бокова обшивка та дахові конструкції. На рамі кузова розташовані автозчепні пристрої та елементи передачі тягових зусиль та вертикальних навантажень. Автозчепний пристрій призначений для зчеплення одиниць рухомого складу між собою, передачі поздовжніх розтягуючих та стискуючих зусиль, а також пом’якшення дії поздовжніх сил.

Також вас може зацікавити:

Загальні відомості про електрорухомий склад (електропоїзди, електровози)

Візки електровозів та електропоїздів (docx)