Автозчепні пристрої
Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису.
Зміст:
Призначення та класифікація автозчепних пристроїв
Автозчепні пристрої призначені для з’єднання локомотива з поїздом або вагонів вантажних, пасажирських, електропоїздів між собою, передачі поздовжніх розтягуючих та стискаючих зусиль, а також для пом’якшення дії поздовжніх сил. При з’єднанні рухомого складу зчеплення відбувається автоматично. Автозчепні пристрої розділяють на жорсткі, напівжорсткі та нежорсткі. Кожен пристрій складається з автозчепу, поглинаючого апарату та розчіпного приводу.
Жорсткі автозчепні пристрої мають одну поздовжню вісь, тобто їх вертикальні переміщення виключаються. Такі автозчепні пристрої застосовують у тих випадках, коли роз’єднання та з’єднання одиниць рухомого складу відбувається рідко. У нежорстких автозчепних пристроях допускаються відносні переміщення двох суміжних автозчепів. Такі пристрої простіше за конструкцією, забезпечують зчеплення одиниць рухомого складу при значній різниці розташування автозчепів по висоті, але вони мають більше зношування робочих поверхонь.
Також вас може зацікавити:
Автозчепний пристрій СА-3 (docx)
Застосовуються на вантажних вагонах та локомотивах. Напівжорстким автозчепним пристроєм обладнують пасажирські, рефрижераторні, вантажні восьмивісні й деякі інші вагони. При застосуванні напівжорстких автозчепних пристроїв зменшується кількість саморозчеплень при проходженні вагонами сортувальних гірок, поромних з’їздів і переломів вертикального профілю колії. В таких автозчепних пристроях передбачається обмежувач вертикальних переміщень, який починає діяти при зміщенні поздовжніх осей зчеплених автозчепів у контурі зачеплення по вертикалі на відстань близько 100 мм.
Обмежувач вертикальних переміщень не перешкоджає зчепленню рухомого складу на прямих ділянках колії та в кривих з радіусом 135 м, при швидкостях зіткнень від 1 до 10 км/г і розбіжності поздовжніх осей автозчепів по висоті від 0 до 140 мм. Центруючий прилад має еластичну опору для хвостовика автозчепу й забезпечує необхідні вертикальні та горизонтальні відхилення автозчепу при зчепленні вагонів, а також повертає їх у вихідне положення після розведення вагонів на прямих та кривих ділянках колії. Напівжорсткий автозчепний пристрій, крім того, має буферні пристрої, які доповнюють та пом’якшують роботу поглинаючих апаратів.
Також вас може зацікавити:
Загальні відомості про електрорухомий склад (електропоїзди, електровози)