Ремонт універсальних платформ
Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису.
Зміст:
Перед подачею вагона на ремонт кузов очищують від залишків перевезених вантажів. До постановки на ремонтну позицію кожен вагон обстежують і визначають обсяг робіт з подальшим складанням дефектної відомості ремонтних робіт форми ВУ-22. Деповський і капітальний ремонти вагонів здійснюються стаціонарним або поточно-конвейєрним методами. Ремонтні позиції повинні бути оснащені необхідними засобами механізації та виконання розбірно-складальних і ремонтних робіт з усунення всіх несправностей кузовів та рам вагонів.
В універсальних платформах найбільш часто пошкоджуються дошки підлоги і борта. При капітальному ремонті вагона всі борти повинні бути зняті, а підлога — розібрана. При деповському ремонті вагона знімають тільки несправні деталі. Найбільш частими несправностями бортів є прогини у вертикальній і горизонтальній площинах, пробоїни і тріщини на листах обшивки, тріщини у зварювальних швах та спрацювання деталей кріплення бортів до рами.
При капітальному ремонті вагона найбільша кривизна борта у вертикальній площині по всій його довжині допускається до 4 мм, а в горизонтальній площині — до 8 мм, при перевірці бортів в закритому стані. При деповському ремонті вагона викривлення борта в усіх напрямках не має перевищувати 25 мм. Деформовані борти правлять на гідравлічних або пневматичних пресах. При деповському ремонті можна здійснювати правку без зняття бортів з платформ з використанням стяжок і пристосувань, виготовлених на базі домкратів.
Також вас може зацікавити:
Ремонт кришок розвантажувальних люків і дверей напіввагонів (docx)
При ремонті бортів дозволяється:
- відновлювати зруйновані зварювальні шви деталей кріплення бортів;
- ремонтувати зварюванням повздовжні тріщини довжиною до 100 мм без постановки підсилюючих накладок;
- відновлювати зварюванням до шести поперечних тріщин з постановкою підсилюючих накладок товщиною 3-4 мм, перекриваючих зварювальні шви профільними накладками не менше, ніж на 50 мм. Поперечні тріщини після обробки не повинні зменшувати площу поперечного перерізу борта більше 30%;
- ремонтувати потертості обшивки борта розміром більше 50% граничної товщини листа, а також пробоїни постановкою накладок товщиною 3-4 мм, перекриваючих пошкодження менше, ніж на 50 мм з кожного боку;
- спрацьовані поверхні валиків і клинів механізму запору борта відновлювати наплавленням і механічною обробкою.
Вигнуті деталі кріплення бортів правлять, а при наявності тріщин — замінюють. Робоча поверхня клина повинна щільно прилягати до петлі. Місцеві зазори величиною більше 1 мм не допускаються. Шарнірні з’єднання змащують маслом або мастилом УС-1. Кільця, встановлені на бортах, повинні вільно накидатись на крюки рами і забезпечувати надійне кріплення бортів у відкритому положенні. Відхилення за вертикаллю верхніх поверхонь кронштейнів торцевого борта допускається не більше 3-4 мм. Розміри гнізд скоб лісових стійок перевіряють шаблонами, несправні та невідповідні встановленим розмірам — замінюють.
Після ремонту зазор між бортами й арміровочними кутовиками при закритих бортах допускається не більше 5 мм, в цьому випадку місцеві зазори не повинні перевищувати 7 мм на довжині не більше чим 500 мм. Місцеві зазори до 12 мм усувають шляхом приварювання планок з внутрішнього боку краю борта товщиною 4 мм на довжині не більше чим 800 мм. Зазори більше 12 мм усувають правкою нижніх країв борта. Зазори між торцями повздовжніх бортів у закритому стані допускаються не більше ніж 6 мм. Для регулювання цих зазорів дозволяється постановка шайби на валик між петлею борта і державкою або приварювання планки зі сталі Ст-3 товщиною 4 мм на один із суміжних бортів.
Дошки підлоги з поперечними тріщинами і зломами замінюють. Настил підлоги перебирають, якщо зазори між дошками більше 5 мм. Підлогу складають з дошок, просушених і оброблених на чотиристоронньому токарному верстаті без чвертей, товщиною 55 мм і шириною не менше ніж 120 мм. Дозволяється використовувати раніше застосовані дошки товщиною не менше 48 мм. А також склеєні за довжиною дошки з розташуванням місця склеювання над повздовжньою балкою. Тріщини в металевому настилі та деталях кріплення деревометалевої підлоги не допускаються.
Також вас може зацікавити:
Ремонт рам і кузовів вагонів (docx)