Пристрій довантаження електровоза, електропоїзда (docx)

Пристрій довантаження електровоза, електропоїзда

Завантажити конспект в форматі “docx” ви можете в кінці опису.

Зміст:

При рушенні електровоза з місця і веденні важких поїздів передня частина секції електровоза менше навантажена, чим задня, це може призвести до буксування передніх колісних пар електровоза, тим самим виходу з ладу тягових електродвигунів. Пристрій довантаження застосовують на електровозах серій ВЛ10, ВЛ11, ВЛ80 для часткового вирівнювання навантажень колісних пар при реалізації сили тяги або гальмування. На електровозах 2ЭС5К, 2ЕЛ5, 2ЕЛ4К, ДЕ1, ДСЗ з безшкворневою передачею сил тяги пристрої довантаження відсутні, їх функції виконують похилі тяги.

Пристрій складається з циліндра (10) (рис.2.73), що прикріплений на кронштейні буферного бруса кузова (7), і важеля 9. Важіль (9) являє собою зварену конструкцію, що складається з труби і двох пліч, розгорнутих під кутом. За допомогою валика (6) важіль кріпиться на кронштейні рами кузова (7). Від випадання валик (6) утримує планка (5), яка перекриває отвір вушок кронштейна (7). Одним кінцем важіль (6) кріпиться до штока циліндра (8), на іншому кінці важеля за допомогою валика встановлюється опорний ролик (3), через який передаються навантажувальні зусилля на накладки, що приварені до кінцевих брусів рами візка. На валику (6) є спеціальний різьбовий отвір, з’єднаний з канавками, які розташовані під кутом 90°.

Рис. 2.73 – Пристрій довантаження електровозів ВЛ10, ВЛ11, ВЛ80: 1 – торцевий брус рами візка; 2 – пружина; 3 – ролик; 4, 5 – стопорні планки; 6 – валик; 7 – кронштейн рами кузова; 8 – шток; 9 – важіль; 10 – циліндр; 11 – гайки затяжки пружини

У різьбовий отвір ввертається маслянка, за допомогою якої подається змащення. Після заправлення маслянку знімають і встановлюють у різьбовий отвір болт із шайбою. При надходженні повітря під тиском 2,5 кг/см2 у циліндр (10) шток (8) давить на нижнє плече важеля (9), при цьому ролик (3) натискує на планку торцевого бруса рами візка (1) і довантажує передню колісну пару, попереджуючи її буксування. При відсутності повітря в циліндрі пружина (10) відтягує важіль (9) з роликом (3) від візкової рами.

Також вас може зацікавити:

Пісочна система електровоза (docx)

Регулюванням затяжки пружини (2) гайками (11) регулюють силу натиску ролика. На сучасних електровозах встановлено систему регулювання тиску повітря в циліндрі в залежності від струму тягових електродвигунів. Чим більше струм тяги, тим вище тиск в циліндрі. Тим самим більше натиск ролика. Зазор між важелем і буферним брусом не менше 5 мм. Зазор від ролика до накладки рами візка після остаточного регулювання повинний бути 55 мм.

Валик (7) потрібно змазувати через різьбовий отвір у трубі важеля (2). Накладку на візковій рамі періодично змащують графітовою змазкою. На рис. 2.74 показано роботу пристроїв довантаження. При русі електровоза вперед в роботу включаються пристрої 1, 3, при русі назад або гальмуванні — пристрої довантаження 1,3 відключаються, а задні 2,4 — включаються.

Рис. 2.74 Схема включення пристроїв довантаження: 1,4- передні пристрої довантаження; 2, 3 – задні пристрої довантаження

Також вас може зацікавити:

Загальні відомості про електрорухомий склад (електропоїзди, електровози)